تبلیغات
مهندسی مکانیک و تأسیسات مکانیکی ساختمان - سختی گیر مغناطیسی
مهندسی مکانیک و تأسیسات مکانیکی ساختمان
مهندسی مکانیک ، تهویه مطبوع ، گرمایش ، تبرید
جهت ورود به سایت فروشگاه آنلاین کلیک کنید


________________________________________________________________________


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 1391/08/25

در اثر عبور آب از داخل لوله و تاسیسات به مرور زمان رسوبات مختلفی بر جداره لوله و تاسیسات تشکیل خواهد شد که قسمت عمده این رسوبات ، کلسیم کربنات (CaCo3) می باشد .
کلسیم کربنات ترکیباتی با اشکال مختلف می باشد. یکی از گونه های مختلف کلسیم کربنات ، کلسیت (Calcite) می باشد. کلسیت در دمای پائین تر از 30 درجه سانتیگراد براحتی تشکیل شده و پایدارتر از دیگر گونه های کلسیم کربنات می باشد. این کریستال ساختار هگزاگونال (Hexagonal) داشته و بر جداره تاسیسات با آب رسوب می کند.
کلسیت در طبیعت به صورت گچ ، سنگ اهک ، سنگ مرمر و عقیق یافت می شود.

شکل دیگر رسوب کلسیم کربنات به صورت آراگونیت می باشد ؛ آراگونیت در دمای بالاتر از 30 درجه سانتیگراد تشکیل می شود و نسبت به کلسیت پایداری کمتری دارد. این کریستال ساختار ارتورومبیک (Orthorombic) داشته که به صورت توده کریستالی بی شکل تشکیل می شود و تمایل به رسوبگذاری بر جداره تاسیسات در تماس با اب ندارد. آراگونیت در طبیعت به صورت مروارید و مرجان یافت می شود.www.HVRAC.mihanblog.com

با توجه به مطالب فوق در اثر عبور جریان آب با سرعت خطی مناسب از حوزه مغناطیسی دستگاه بر اساس اصل القاء الکترومغناطیسی ، جریان القائی ناشی از میدان مغناطیسی بر هسته زائی و کریستالیزاسیون یونهای Ca و HCo3 تاثیر گذاشته و باعث تغییر شکل کریستالهای کلسیم کربنات از گونه کلسیت به آراگونیت می شود که در نهایت توده ای بی شکل از میکروکریستالهای آراگونیت تشکیل می شود که در آب شناور ( به صورت امولسیون ) خواهد بود و تمایل به رسوبگذاری بر جداره تاسیسات در تماس با اب را نداشته و همراه با جریان آب در یک مدار باز از داخل سیستم عبور کرده و تخلیه می گردد و در یک سیکل بسته به هنگام  drainسیستم از مدار خارج می شود.

توانائی های دستگاه:
این دستگاه به طور کامل قادر خواهد بود که از ایجاد رسوب جلوگیری نماید و رسوبات قبلی را نیز متلاشی و به تدریج از بین ببرد .

مشکلات رسوب و خورندگی
همه ما از مشکلاتی که در اثر ایجاد رسوب و خورندگی در لوله ها و سایر تاسیسات بوجود می آیند ، مطلاع هستیم و به اثرات زیان بار آنها نیز واقف می باشیم. حفاظت از تاسیسات و لوله ها با روشهای تصفیه معمول به دلیل پیچیدگی فرآیند ها نیاز به راهبری دقیق ، مستمر و مشکلی دارد و همچنین صرف هزینه های سنگین موجب می گردد که بعد از مدتی این بخش ها کارائی خود را از دست بدهند و سیستم بدون حفاظت رها گردد و این در شرایطی است که رسوب و خورندگی یک حقیقت ثابت شده است و اثرات ویرانگر آن انکار ناپذیر بوده و دیر اقدام کردن یعنی پایان عمر تاسیسات خصوصا اینکه بعضی از ابهای سخت بسیار مهاجم بوده و در زمینه خورندگی و رسوب بسیار سریع عمل نموده و لوله ها و تاسیسات را به طور سریع مستهلک می نماید .
این دستگاه برای آبهای سرد و گرم قابل استفاده می باشد و همانطوری که اشاره شد گذشته از جلوگیری نمودن از ایجاد رسوب ، باعث متلاشی شدن و تجزیه رسوبات قبلی و جلوگیری از خورندگی نیز می گردد .
شما حتی در شرایطی که رسوبات و خورندگی شدید در سیستم و لوله هایتان دارید، هنوز فرصت برایتان باقی است که با استفاده از این دستگاه از صرف هزینه های گزاف تعمیرات ، بازسازی ، تعمیر و جایگزینی در تاسیسات خود جلوگیری نمائید . البته با توجه به دامنه وسیع صنعت و نیازهای متفاوت صنایع ، طراحی و انتخاب مدل مناسب دستگاه ، حائز اهمیت می باشد که در این رابطه کارشناسان شرکت فراور پالایش آماده مشاوره و جوابگوئی به شما می باشند .برای کلیه موارد ، دستگاه در انواع و اندازه های مختلف موجود می باشد که با مشورت کادر فنی ما قابل انتخاب می باشد .


در عملکرد این دستگاه هیچگونه انرژی الکتریکی و
یا مواد شیمیائی مورد استفاده قرار نمی گیرد و چون اثرات آن صرفا تغییرات فیزیکی بر روی آب می باشد و همین امر ( عدم استفاده از مواد شیمیائی ) موجب می گردد که در کاهش آلودگی محیط زیست نقش بسیار موثری ایفا نماید . این مورد وقتی بیشتر نمایان می گردد که به وضع تاسیسات بدون استفاده از این دستگاه بنگریم که به عنوان مثال در یک سیکل تبادل یونی به منظور بدست آوردن آبی مناسب چه مقدار نمک به محیط زیست وارد می گردد و یا اینکه در رسوب زدائی (Acid Wash) چه مقدار مواد شیمیائی به محیط زیست تخلیه می گردد.
البته با توجه به مشکلاتی که در رابطه با رسوب و خورندگی در تاسیسات با ان مواجه می باشیم ، ممکن است باور این موضوع که با بکارگیری این دستگاه که به عنوان یک پدیده تلقی می گردد و از این مشکلات به راحتی رهائی یابیم ، قدری مشکل به نظر برسد ؛ ولی این واقعیت محض است و شما با بکارگیری این دستگاه به عملکرد مثبت آن پی خواهید برد همانطوریکه سایر مصرف کنندگان این دستگاه به این باور رسیده اند.

طریقه نصب دستگاه:
این دستگاه در حداقل فضای موجود به صورت vertical یا  horizontal با استفاده از اتصالات فیتینگی به سادگی قابل نصب می باشد.

توجه: جهت حذف مواد جامد احتمالی درشت موجود در آب خصوصا ذرات با ترکیبات آهن و منگنز می بایستی مطابق توصیه کارخانه سازنده در مسیر ورودی جریان آب به این دستگاه از یک واحد استرینر از نوع SPIRA FILTER با اندازه مناسب استفاده نمود و مواد جمع اوری شده احتمالی در ان را هر چند مدت یکبار تخلیه نمود.

سرویس و نگهداری دستگاه:
این دستگاه به هیچ عنوان نیاز به راهبری و سرویس و یا تعمیر ندارد، چون در این دستگاه هیچگونه قطعه متحرکی به کار گرفته نشده است و فقط لوله میانی دستگاه ، همان قسمتی که آب از داخل آن عبور می نماید می بایستی سالی حداکثر دو الی سه بار توسط وسیله مناسبی – برس سیمی(Cylinder brush) تمیز شود و این تنها سرویس دستگاه می باشد .٭ طبقه بندی:
مـوتورخـانه، استخر، سونا، جکوزی، 
٭ برچسب ها:
سختیگر، سختیگر مغناطیسی، رسوبات آب، موتورخانه، سختی آب، دستگاه سختیگیر مغناطیسی، روش استفاده از سختیگیر مغناطیسی،
ارسال توسط اسماعیل بوستانی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما کدام نرم افزار تأسیساتی را ترجیح می دهید؟پیوند های روزانه
ویترین فروشگاه
بسته ویژه تأسیسات مکانیک ساختمان
بسته ویژه تأسیسات مکانیکی ساختمان


بسته ویژه مهندسی مکانیک
بسته ویژه مهندسی مکانیک (حرارت و سیالات - تبدیل انرژی)


کتاب آموزش نرم افزار کریر 4.5
کتاب آموزش نرم افزار کریر 4.5


پروژه کامل بیمارستان
پروژه کامل بیمارستان


پروژه کامل استخر و جکوزی
پروژه کامل استخر و جکوزی


پروژه سیستم بخار ساختمان 9 طبقه
پــروژه کـامل سیـستـم بخـــار ساخــتمان 9 طبقه


برنامه محاسبه بار گرمایشی ساختمان
برنامه محاسبه بار گرمایشی ساختمان - اختصاصی
HVRAC


پروژه تأسیساتی ساختمان 16 واحدی
پ
روژه تأسیساتی کامل ساختمان 16 واحدی


پروژه تأسیساتی ساختمان 24 واحدی
پروژه تأسیساتی کامل ساختمان
24 واحدی


پروژه تأسیساتی ساختمان 4 واحدی
پروژه تأسیساتی کامل ساختمان
4 واحدی

ابزارهای مفید